Parní čistič

Chystáte se provést důkladný úklid, aby nikde nezůstalo ani smítko? Chcete být opravdu pečliví? V tom případě je vám jistě jasné, že jen hadr nebo smeták vám stačit nebude. Budete potřebovat mnohem účinnějšího pomocníka. Pořiďte si parní čistič. V tomto článku se dozvíte, proč se jeho nákup tak vyplatí.

Parní čistič – jak funguje?

Na začátek si vysvětlíme princip parního čištění. Ale nebojte se, nebudeme zabíhat do zbytečných technických detailů. Základ je totiž veskrze jednoduchý. Do přístroje napustíte vodu (můžete použít obyčejnou kohoutkovou, nemusíte si kvůli tomu kupovat destilovanou), nastavíte si teplotu a tlak páry a spustíte její výrobu. Po chvilce bude pára připravená a vy se budete moci pustit do práce. Díky tomu, že pára z přístroje tryská pod velkým tlakem, dokáže proniknout hluboko pod povrch, kde uvolní i usazené nečistoty. Špínu pak jednoduše vysajete – je proto dobré si rovnou pořídit parní čistič s vysavačem, zbavíte se tak i přebytečné vody a nebudete muset čekat, než povrch uschne. Kromě toho vám parní čistič přinese i další výhody. Nedojde ke zvíření prachu, jako se to stává v případě použití klasického vysavače. Obsluha přístroje je velmi snadná.

Parní čistič – na jaké povrchy ho můžete použít?

Myslete na přírodu

V závěru článku bychom vás chtěli upozornit na jednu velice důležitou věc. Při tomto typu úklidu nevzniká žádný nebezpečný odpad, který by zatěžoval životní prostředí. Parní čistič totiž ke své práci nepotřebuje saponát a spotřeba vody je jen malá. Dbát na to, aby příroda nedostávala zbytečně zabrat, je v dnešní době globálního oteplování a tání ledovců nesmírně důležité.